Kontakt: tkalbion@seznam.cz
dnes má svátek:


Česká tábornická unie
TÁBORNICKÝ KLUB ALBION


TÁBORYTÁBOR 2016
termín: 16. - 23. 7. 2016

místo: Unčín (10 km od Bystřice nad Pernštejnem)

Táborová základna: Chata Unčín

Fotogalerie z průběhu tábora

Ilustrační fotky:


Letošní tábor TK Albion se uskuteční v termínu od 16. do 23. 7. 2016. Základnou tábora bude chata nacházející se nad vesnicí Unčín, vzdálené cca 10 km od Bystřice nad Pernštejnem.

Umístění a vybavení tábora:
K ubytování budou k dispozici čtyřlůžkové pokoje, případně (zájem dětí a odpovídající počasí) dvouplášťové stany značky GEMMA. Sociální zázemí tvoří dívčí a chlapecké umývárny, toalety a 4 sprchové kouty s teplou vodou.

Kuchyně:
Kuchyně je vybavena základním nádobím pro vaření a stolování, plynovým sporákem, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a 3 lednicemi. Ve společenské místnosti je dostatečný počet míst pro společné stolování a jiné aktivity. Součástí vybavení chaty je i ohniště, venkovní gril, travnaté hřiště… více info
Táborová kuchyně poskytuje vyváženou a plnohodnotnou stravu 5x denně, nápoje jsou k dispozici v průběhu celého dne.

Program:
Pro účastníky tábora je připravený zajímavý program, který je dostatečně flexibilní, aby mohl reagovat na aktuální podmínky tábora, zejména pak na rozmary počasí. Součástí programu jsou i výpravy za poznáním (celodenní výlety do okolí). Fyzicky náročnější činnosti, střídají činnosti klidnější (vědomostní soutěže, rukodělky atd.). Nebudou chybět ani táborové ohníčky, stezka odvahy apod. Každý účastník tábora se podle svých možností a schopností spolupodílí na chodu tábora – čištění zeleniny, loupání brambor, mytí nádobí, úklid apod.

Chod celého tábora je v souladu se zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a prováděcí vyhláškou ministerstva zdravotnictví o hygienických požadavcích na zotavovací akce pro děti. Kvalifikace všech pracovníků tábora zcela odpovídá požadavkům MŠMT ČR.

Cena tábora je 2 000 Kč, v ceně je zahrnuta doprava, ubytování, stravování 5x denně, celodenní pitný režim, nepřetržitá zdravotní péče zdravotníka zotavovacích akcí. Při výletech je hrazeno jízdné i vstupenky. Součástí ceny tábora je i čl. příspěvek určený na údržbu a obnovu drobného táborového inventáře (míče, buzoly, kotlíky), spotřební materiál potřebný k realizaci táborového programu, včetně diplomů a drobných cen, kterými jsou účastníci tábora oceňováni. Účastníci tábora nemají sjednané úrazové pojištění.

robert mahr © 2008