Kontakt: tkalbion@seznam.cz
dnes má svátek:


Česká tábornická unie
TÁBORNICKÝ KLUB ALBION


VÝPRAVY


Velikonoční expedice - Jihlava (5. - 8. 4. 2007)

Velikonoční expedice se stala již tradiční akcí pořádanou Tábornickým klubem Albion. I v letošním roce je začleněna do projektu „ORBIS PICTUS“, který je dotovaný z rozpočtu Úřadu městské části Brno, Nový Lískovec. Cílem té letošní bylo prozkoumání města Jihlavy a jejího okolí.

Po příjezdu do Jihlavy jsme se ubytovali v turistické ubytovně Domu dětí a mládeže a ještě téhož dne odpoledne jsme vyrazili na nádraží a odjeli vlakem do Dolní Cerkve. Odtud jsme se vydali směrem na Čeřínek, abychom si prošli místní naučnou stezku.

Další den jsme se vydali na výpravu kolem řeky Jihlavy. Chtěli jsme najít vrby a nařezat si proutky na pletení mrskaček. V blízkosti starého náhonu jsme nalezli nejenom vrby, ale i vhodné místo pro opékání buřtíků. Rozdělat oheň pomocí lupy a sluníčka se nám sice nepodařilo, ale buřty byly vynikající. V průběhu dne jsme upletli mrskačky a hurá do Vodního ráje. Je to opravdu ráj pro všechny milovníky vodních radovánek: tobogán, divoká řeka, masážní lůžka, vodní chrliče a ti nejotužilejší vyzkoušeli i venkovní bazén.

V sobotu dopoledne jsme navštívili Jihlavské podzemí a seznámili se s významnými stavbami ve středu města. Odpoledne jsme byli v zoologické zahradě. Z chovaných zvířat nás nejvíce zaujaly kozy a kůzlata v africké vesničce. Největší nadšení u většiny účastníků expedice vyvolalo dětské hřiště, zejména obří skluzavka. Poslední den nás čekalo balení, úklid a přípravy na návrat domů. V průběhu celé expedice jsme se zdokonalovali v tábornických znalostech a dovednostech. Zaměřili jsme se zejména na práci s buzolou, orientaci mapy, mapové značky, uzlování, znalosti morseovy abecedy, poznávání rostlin a zvířat. (Připravujeme se tak na květnové závody dětských klubů České tábornické unie.)

zapsala Lenka
fotografie z akce

« zpět

robert mahr © 2008