Kontakt: tkalbion@seznam.cz
dnes má svátek:


Česká tábornická unie
TÁBORNICKÝ KLUB ALBION


VÝPRAVY


Se Stopou po stopě (14. - 16. 9. 2007)

V pátek 14. září jsme se vypravili do Údolí černého čápa , abychom zde, na 22. ročníku soutěže Se Stopou po stopě, obhájili své loňské umístění.

Po asi padesáti minutové cestě autobusem jsme vystoupili ve Zbraslavci a pokračovali proti proudu potoka až na tábořiště Tábornického klubu Stopa Skalice. Následovalo přivítání s kamarády, stavba stanů, sběr dřeva na oheň a příprava večeře. Někdo si opekl buřta, někdo si v ešusu ohřál fazole a někdo si dal třeba chleba se sýrem. Co měli všichni společné byla dobrá nálada a chuť zase po roce poměřit si své tábornické znalosti, schopnosti a praktické dovednosti. Tak a ještě napít a hurá do spacáku.

V sobotu v 8,45 hod začalo vysvětlování pravidel. Celá hra byla v letošním roce motivována útěkem z vězení, které se nacházelo na ostrově uprostřed oceánu. Pořadatelé tentokrát využili i techniku a pomocí SMS zpráv nám průběžně zasílali kódy jednotlivých stanovišť. Na těchto stanovištích, které představovali sklady potravin, jsme mohli (za splnění různých úkolů) získat potraviny. Navíc cesty ke skladům střežily strážci, kterým jsme se museli vyhýbat a nebo jim utéci. O půl čtvrté byla tato část hry ukončena. Našemu týmu se podařilo získat největší množství jídla a tak v této části hry zvítězil. Ve čtyři hodiny bylo zahájeno finále, ve kterém již soutěžil každý sám za sebe. Úkolem jednotlivých hráčů bylo vyluštit zprávu, která obsahovala kód, kterým si mohl vězeň na útěku deaktivovat elektronický obojek a místo, kde se nachází člun s jehož pomocí může vítěz ostrov opustit. Nastal boj „o život“. Všichni účastníci vyběhli do nedalekého lesíka a doplňovali písmenka do zprávy. Vzhledem k tomu, že náš tým v první části hry zvítězil, potřebovali jeho členové nejméně písmen k doplnění celé zprávy. A už je to tady! Do velína dobíhá první soutěžící! Je To Ríša! Nastává chvíle napětí. Ríša usedá na elektronické křeslo, aby vyslovil kód. Jestli se však zmýlí, obojek exploduje a pro Ríšu hra skončí. Ríša pomalu vyslovuje první písmeno kódu, křeslo nic. Mezi tím dobíhá k velínu i Ségra. Ríša postupně hláskuje celý kód a …. je to neuvěřitelné, stává se absolutním vítězem, za velkého potlesku všech přítomných nasedá do člunu a odplouvá. Mezi tím dobíhají i ostatní hráči. Z ostrova se již nedostanou, ale alespoň se mhou zbavit elektronického obojku.

Po večeři si začínají jednotlivé kluby připravovat program k slavnostnímu ohni. Po zapálení ohně, ještě před vyhlášením výsledků, předvádí jednotlivé družiny svůj program. Albion opět vítězí.

Při vyhlašování výsledků jsme tedy obdrželi placku za
Oheň příjemně hřeje a v našich srdcích se rozlévá opojný pocit blaženosti vítězů. Tak zase za rok…

za členy TK Albion Lenka Skokanová
fotografie z akce

« zpět

robert mahr © 2008