Kontakt: tkalbion@seznam.cz
dnes má svátek:


Česká tábornická unie
TÁBORNICKÝ KLUB ALBION


VÝPRAVY


Den Země (18. 4. 2007)

Ve středu 18. dubna se sešla skupina dětí a rodičů z Mateřské školy Kamarád a členové Tábornického klubu Albion se zástupkyní občanského sdružení pro ekologickou výchovu a ochranu přírody Rezekvítek, aby společnými silami vyčistili alespoň část přírodní rezervace Kamenný vrch.

Před vlastním úklidem byli brigádníci krátce seznámeni s významem této přírodní lokality a upozorněni na chráněné druhy, které se zde vyskytují. Rovněž se nám dostalo poučení, jak bezpečně s odpadky nakládat, abychom si nezpůsobili nějaké zranění. Nakonec byly rozdány menším dětem kleštičky, větším rukavice a dospělákům pytle na odpadky a tři, dva jedna, teď … soutěž ve sběru odpadků byla zahájena.

Během krátké chvíle se začaly pytle plnit nejrůznějšími papírky, obaly od sladkostí, nedopalky cigaret a lahví od nápojů. A kdo vlastně vyhrál? Přece všichni, kdo neváhali a přišli oslavit Den Země prací. Nakonec si děti na paloučku ještě zahrály pohybovou hru „Na veverky“, prohlédly si jak vypadá květ modřínu a dostaly zaslouženou sladkou odměnu.
Ještě jednou děkujeme všem malým i velkým pomocníkům.

Žijete v Novém Lískovci a není vám lhostejný stav naší „chráněnky“? Můžete pomoci příště, třeba při „Velké Kameňákové brigádě“, která se uskuteční v době od 30.6. do 3.7. 2007 (bližší informace získáte na www.rezekvitek.cz).

Lenka Skokanová
fotografie z akce

« zpět

robert mahr © 2008