Kontakt: tkalbion@seznam.cz
dnes má svátek:


Česká tábornická unie
TÁBORNICKÝ KLUB ALBION


VÝPRAVY


Den dětí Bojkovice (15. - 17. 6. 2007)

Sraz byl jako obyčejně na hlavním nádraží, kde jsme čekali na vlak do Bojkovic. Cesta byla dlouhá, jeli jsme asi tři hodiny. Když jsme dojeli na místo, ubytovali jsme se v Bojkovicích v kempu ve třech chatkách. Vybalili jsme si to nejdůležitější, nasvačili se, odpočinuli si a vydali se na dřevo na oheň. V lese jsme nasbírali dřevo, ale nechtělo se nám zpět stejnou cestou a proto jsme se vydali na opačnou stranu. To jsme si dali! Šli jsme po cestě, potom po louce a nakonec zašli opět do lesa. No spíše do pralesa, neboť jeho porost byl opravdu hustý. Konečně jsme nalezli kemp, bohužel však na této straně byla jen zamčená branka a plot. Museli jsme tedy dřevo přeházet přes plot a sami proklouznout malou skulinkou pod plotem. Následovalo večerní koupání v místním bazéně, večeře a večerka.

Druhý den byl našim cílem Nový Světlov, hrad tyčící se na kopci nad Bojkovicemi. Na hradě jsme si prohlédli muzeum obsahující archeologické nálezy z blízkého okolí, středověké krevní a útrpné právo, ukázky z bydlení, starohrozenský kroj, zaniklá řemesla a cechy, hutnické výrobky a samozřejmě i historii hradu spojenou se životem šlechty. Po prohlídce hradu a úmorném kopci jsme měli svačinu. Dále jsme došli k pastvinám u další vesnice. Zde jsme si prohlédli sirný pramen s výrazným odérem zkažených vajec a vlakem se svezli zpět do Bojkovic. Kemp v Bojkovicích je opravdu prima a počasí nám také přálo. Vodní radovánky jsme přerušovali jen na jídlo. Den jsme zakončili večeří v podobě špekáčků a několika písněmi „na pádlo“ v Bobíkově podání.

V neděli jsme navštívili další z okolních vesnic a prohlédli si nádherný místní kostel. K obědu jsme si dali v místní restauraci smažák a šli jsme balit. Čekalo nás koupání a cesta domů.

Akce proběhla za finanční podpory ÚMČ Brno, Nový Lískovec.

společné dílko Jany, Chlupáčka a Lenky
fotografie z akce

« zpět

robert mahr © 2008