Kontakt: tkalbion@seznam.cz
dnes má svátek:


Česká tábornická unie
TÁBORNICKÝ KLUB ALBION


VÝPRAVY


Zimní expedice - Deštné v Orlických horách (27. 12. - 1. 1. 2007)

Vše začalo 27.prosince, jen pár dní po onom magickém opojení Vánoc, svátku, přejídání se cukrovím a probíhajících prázdnin.

Všichni členové expedice byli donuceni k velmi brzkému rannímu vstávání, do dnů, které sotva připomínali pohodu zasněžených dnů Vánoc.

A už se jelo.Většina, no prostě všichni zalehli k spánku, protože co jinačího se dá dělat tak brzo v drkotajícím se autobuse, který jel pomalinku k našemu cíli, do Orlických hor.

Po dlouhé cestě našimi autobusovými linkami jsme se dostali na místo určení. Chybělo jen najít hotel Disk, ve kterém jsme měli následující dny přebývat. Štěstěna se na nás usmála a my jsme se ani moc dlouho nepotáceli s těžkými batohy. Během cesty padaly otázky typu: ,, Co když nebude sníh, co budeme dělat?“ Jelikož jsme byli všichni optimisti, těmi věcmi jsme se nějak nezabývali a těšili až budeme brázdit svahy hor.

A hnedka první den se nám to podařilo. Né všichni měli štěstí, někteří si ještě museli nechat opravit vázání, nebo poshánět lyže. Nakonec se vše podařilo a všichni jsme lyžovali. První večer jsme byli unavení tak, že jsme všichni brzo usnuli. Současně jsme se i těšili na další lyžovačku. Takto jsme si užívali den co den. Počasí nám i pěkně vycházelo tak jsme z toho měli radost, jediné co nám jí vždycky trošku zkazilo, byly přemrštěné ceny jízdenek a vysokohorské přirážky v bufetech jinak už asi nic.

Pomalu ale jistě se blíži den D, ano onen Silvestr. Večer se kluci ujali přípravy chlebíčku a všelijakých dalších pochutin. Čekalo se na půlnoc, hráli se hry byla dobrá nálada, nikomu se nestýskalo. A už to bylo, jen pár vteřin před začátkem Nového roku 2007.Všude létaly petardy, ozývaly se rány smích a přípitky. Všichni jsme si navzájem popřáli hodně úspěchů a radosti do Nového roku. Po skončení celé scenérie létající pyrotechniky jsme se opět vrátili na hotel.

Tam jsme ještě pobývali a někteří se už chystali k balení věcí. Následují den jsem vstávali asi v 10 hodin ráno. Posnídali jsme, sbalili věci a čekali až se zavelí a všichni vyjdeme k autobusové zastávce. To ovšem nikdo nečekal že bude zastávka tak daleko.

Když jsme došli na místo určení, dozvěděli jsme se že budeme asi 5-krát přestupovat než se dostaneme do Brna. To se nám stalo osudným, při posledním přestupu se řidič autobusu opozdil a nám spoj ujel, dá se říct přímo před očima. Museli jsme najít jakýkoliv další spoj co by jel směrem na Brno. Našli jsme, jenže jel až za pár hodin.

Tato expedice byla opravdu dobrá, všichni jsme si ji užili i přes některé organizační nedostatky (TO JE DOST, ŽE TI KONEČNĚ DOŠLO, ŽE JEZDIT NA ZIMNÍ LYŽAŘSKOU EXPEDICI BEZ LYŽÍ SE OPRAVDU NEVYPLÁCÍ A ŽE 1. LEDEN JE STÁNÍM SVÁTKEM A SPOJE JSOU FAKT MIZERNÉ JE DÁVNO ZNÁMÁ VĚC), ale i tak to bylo super. Těším se zas na další!

MACH
fotografie z akce

« zpět

robert mahr © 2008