Kontakt: tkalbion@seznam.cz
dnes má svátek:


Česká tábornická unie
TÁBORNICKÝ KLUB ALBION


VÝPRAVY


Se Stopou po stopě – Údolí černého čápa (15. – 17. 9. 2006)

Jako každý rok, byla i letos skvělá akce v Údolí černého čápa – Se Stopou po stopě. Letos pod názvem: „OBCHOD S DRAHOKAMY“ (Správný obchodník ví, že není všechno zlato, co se třpytí. Situace na trhu se mění s každou minutou.)

Je to soutěž, takže jsme opět vytvořili hojnou družinu, čítající mně, bráchy Bobíka, Vítka, Skokeca a Lenky. Když jsme dorazili na tábořiště, postavili jsme stany a šli pro trochu dřeva na oheň. Pak jsme si opekli buřty a hráli a zpívali při kytaře. Ti nejmladší, tj. já, Lenka a Vítek jsme šli spát, kluci ještě pádlovali (hráli na kytáru).

Ráno, po snídani nám řekli pravidla téměř celodenní hry. Dostali jsme mapu se dvěma vyznačenými body: D = diamanty, K = kurz. Na stanovištích s diamanty byli překupníci a pod jejich dohledem jsme plnili úkoly, za které nám dávali diamanty a nebo odkazy na další stanoviště. Čtyři druhy diamantů, které jsme dostávali se dali i dále vyměňovat. Na stanovištích K nebyl nikdo, pouze otázky a za jejich správnou odpověď jsme mohli získat kurzy jednotlivých diamantů.

Obešli jsme okruh kolem údolí a cestou plnili různé úkoly: přenášení hrášku čínskými hůlkami, přecházení po laně napnutém mezi stromy, přetahování lanem s překupníkem diamantů, házení šipkami na terč prasete, zachraňovali jsme člověka, kterému zaskočil rohlík, procházeli poslepu pouze podle instrukcí danou trasu, určovali jsem hlasy ptáků a vyjadřovali pantomimicky různá slova.

Do tábořiště jsme se vrátili unavení, ale ještě nám zůstalo dost sil na to, abychom vymysleli scénku k večernímu ohni. Naše vylosované postavy, které měly ve scénce vystupovat byli Hurvínek a Pučmeloun.

K večeru se zapálil slavnostní oheň, u kterého jsme se dozvěděli, že jsem obsadili 2. místo. Ze soutěže o „Největšího gumáka“, která byla součástí programu u ohně, běhal až mráz po zádech, někteří naši kamarádi jsou fakt asi gumoví….

Ráno jsme se už jen sbalili, rozloučili a odjeli domů. Tak za rok ahoooooooooj.

Autor příspěvku: Ségra
fotografie z akce

« zpět

robert mahr © 2008