Kontakt: tkalbion@seznam.cz
dnes má svátek:


Česká tábornická unie
TÁBORNICKÝ KLUB ALBION


VÝPRAVY


Pálení čarodějnic – Suchý (28. 4. – 1. 5. 2006)

V letošním roce máme prostě smůlu při cestování. Tak tedy, když nemá autobus zpoždění, zůstaneme uvězněni v zácpě a proto ani nestíháme v Boskovicích přípoj. Naštěstí Adam se měl k nám připojit až právě v Boskovicích a tak nás jeho nejhodnější tatínek postupně naložil do auta a odvozil až přímo před chatu v Suchém. Ihned po našem příjezdu se spustil déšť, proto jsme zůstali na chatě , vybalili jsme se a udělali si večeři. Po večeři jsme zpívali, hráli na kytaru a hráli různé hry..

V sobotu ráno jsme se probudili do krásně deštivého rána, posnídali jsme a hráli Lambádu – eskymácký tanec, při kterém se chodí v kruhu a drží se za určenou část těla. Nedalo se nic dělat, na vzduch se musí, i když prší. A tak jsme se vydali na obhlídku okolí, když už jsme byli dost hluboko v lesích, Tomášové a Renda šli rozházet „vousy čarodějnice“ (kousky bavlnek a vlny). Úkolem nás soutěžících bylo sesbírat co nejvíce kousků bavlnek a potom je svázat v co nejdelší čarodějnický vous.
Odpoledne jsme se zabývali sušením mokrých věcí a výrobou špízů. K večeři jsme pojedli vlastnoručně vyrobené a ugrilované špízy, které byli vskutku skvělé. Po večeři následovaly drobné hry a soutěže.

V neděli ráno jsme se probudili a jaké bylo naše překvapení, že nepršelo. Počasí se rozhodlo vylepšit náš pobyt sněžením. Nasnídali jsme se a vydali se po stopách čarodky – podle azimutu. Cestou, necestou, skrz naskrz lesem jsme nakonec čarodějnici skutečně objevili. A vedle ní jsme nalezli i promáčeného Bobíka a Rendu. Všechny jsem je posbírali a vydali se zpět k rybníku, u kterého jsme měli bydlení. Odpoledne jsme hráli na parkovišti hru s kartičkami s čísly a matematickými znaménky. Zvítězil vždy nejvyšší výsledek. Dále jsme hráli Prasátko kvikni, Rómeo a Julie a vymýšleli básničky na večerní pálení čarodějnic. Ještě jsme si stihli prohlédnout místo večerní stezky odvahy a začali jsme připravovat langoše. Večer jsme spálili čarodějnici, odříkali jí námi složené, velmi krásné a originální básničky. Následovala večeře a stezka odvahy. No a potom sed šlo spát.

V pondělí, jako obyčejně pršelo, a tak jsme se jen balili a uklízeli. Ve společenské místnosti proběhlo vyhlášení a ocenění vítězů. Pro vytrvalý déšť jsme jeli do Brna tranzitem, nicméně asi 20 km před Brnem začalo vykukovat sluníčko. Než jsme dojeli do Brna zářilo a hřálo o sto šest. A ještě musím dodat: „Když jsme domů jeli, tak jsme krásně pěli!“

Autor příspěvku: Ségra
fotografie z akce

« zpět

robert mahr © 2008