Kontakt: tkalbion@seznam.cz
dnes má svátek:


Česká tábornická unie
TÁBORNICKÝ KLUB ALBION


VÝPRAVY


Brněnský dračák - Mariánské údolí (13. 5. 2006)

Jako každý rok, tak i letos se náš oddíl zúčastnil 13.5. soutěže mezi kluby České tábornické unie z oblasti jižní Moravy. Letos se soutěž konala v Mariánském údolí.

Všechno to začalo na zastávce Koniklecová, která je oblíbené místo našich oddílových srazů. Bylo nás jako vždy málo: Lenka, já (tzn.Zuki), Ségra a Rowman. Aned, která slíbila, že pojede se odhlásila v den odjezdu. Pokud dobře počítám tak od nás byly použitelné pro hru akorát Ségra a Rowman. To nám ale až tak moc nevadilo, protože se vždycky pospojujeme s jinými oddíly, které mají stejně hojnou účast jako náš.

Když vypršela hodina srazu tak jsme nasedli na trolejbus x25 a jeli na zastávku Osová. Zde byl opět taktický přesun na šalinu 8 která nás zavezla na místo posledního přestupu kde jsme přestoupili na autobus 58 jež nás zavezl do Líšně ke hřbitovu. Tam už byly připravené oddíly které dojely před námi.

Našli jsme si zbytek týmu v TK Kompas kteří byli tři(Jana, Vítek a Slávek), takže akorát do počtu. Vylosovali jsme si pořadí a zjistili, že náš tým běží za víc než hodinu, tak jsem roztáhl plachtu, všichni jsme na ni sedli a někteří si dokonce začali opakovat uzly, šifry, morseovku atd! Například já si opakoval jezení rohlíků s paštikou.

Hodina H se neúprosně blížila a tak se naši lidi začali balit a chystat na cestu. Poslední pokyny před cestou, 3;2;1 START a už valí. To se jim dařilo dokonce až za zatáčku a dál nevím, to už jsem neviděl. Potom jsme se nachystali my vedoucí a vydali se po stopách našich svěřenců. Míjeli jsme stanoviště typu buzola, morseova abeceda, mapové značky, zdravověda… Musím se pochlubit, že vždycky když jsme se zeptali na jednotlivých stanovištích, všichni náš tým chválili, tak jsme vyvodili myšlenku umístěni "na bedně".

Po různých peripetiích jsme se úspěšně dostali až pod jeskyní Pekárna, kde bylo slavnostní zakončeni této akce. Zde se opět svačilo a dělaly se různé radovánky typu přelez, přeskoč, podlez. Bylo to například skákání z lávky na ostrůvek uprostřed Říčky, přecházeni po trouchnivé kládě nad vodou, atd.

Potom přišla chvíle kvůli které jsme tam dorazili. Smrček (jako vedoucí) mocně zapískal na píšťalku a hókl silným hlasem:
POĎTE SÉM!!!VYHODNOCENÍ!!!
A my šli. Mohli jsme být nejhůř osmí, ale věci se mění a my s nimi...
SKONČILI JSME DRUZÍ!!!

Potom nás čekal přesun do Ochozu a od tam domů. Přestože to nebylo první místo, je to skvěly úspěch za který gratuluji Lucce (Ségře), Romaně (Rowmanovi) a TK Kompas: Janě, Vítkovi a Slávkovi
DĚCKA!!!DĚKUJEM!!! DĚCKA!!!DĚKUJEM!!! DĚCKA!!!DĚKUJEM!!!

autor příspěvku: Bobík
fotografie z akce

« zpět

robert mahr © 2008