Kontakt: tkalbion@seznam.cz
dnes má svátek:


Česká tábornická unie
TÁBORNICKÝ KLUB ALBION


VÝPRAVY


Zimní expedice Krkonoše - Dolní Dvůr (27.- 30.12.2005)

Je 27.12.2005 asi 5 hod ráno, Brno je pohlceno tmou, po sněhu ani památky a „Zimní expedice 2005“ vyráží do Krkonoš.

Po několika hodinovém drkotání se v autobuse jsme konečně uviděli zasněžené kopce s připravenými sjezdovkami. Ubytovali jsme se v hotelu U Zvonu, lehce pojedli a šup na sjezdovku. Asi 300 m od hotelu byly dva krásně upravené svahy o délce 250-300 m. Hned jsme si koupili permanentky, nasedli na kotvu a nechali se vyvézt nahoru. Po prvních zážitcích na svahu jsme se vraceli zpět na hotel, kde jsme padali únavou. Po večeři, zelí + knedlík + vrabec, byla únava ta tam a my jsme se vrátili zpět na sjezdovku, na večerní lyžování.

Druhý den jsme se rozhodli vyzkoušet delší a náročnější svahy. Vstali jsme v 7:30, posnídali a skibusem odjeli do Černého Dolu. Lyžovali jsme celý den, svahy byly dobře upravené, akorát nám po celou dobu sněžilo, ale i přesto jsme si skvěle zalyžovali. Únava se na nás ukázala hned při zpáteční cestě, ale pořád nás to táhlo ještě na večerní lyžování. Třetí den jsme lyžovali už jen dopoledne, Lenka nařídila odpočinkový den. Odpoledne jsme hráli kufr. Cenou pro vítěze byla snídaně do postele. A večer ??? Tak to jsme šli na svah, ne lyžovat ale koulovat se. Každý si sebou vzal sáček , který naplnil sněhem, sedl si na něho a ujížděl dolů. Byla perfektní atmosféra, všichni jsme se smáli a radostí skákali do hlubokého sněhu.

Poslední den jsme museli vyklidit pokoje do 10 hod, tak jsme si rychle sbalili a šli ještě lyžovat. V poledne jsme se stačili ještě naobědvat a už jsme si to zase mířili na zastávku. Se zasněženými horami se nám loučilo velice těžko.

V Pardubicích, na vlakovém nádraží, nás čekalo nemilé překvapení. Náš vlak měl zpoždění 45 min, některé spoje i 150 min. Na Moravě byla kalamita. S nervozitou jsme čekali kdy to pojede a nespouštěli oči z informační tabule. Nakonec vše dobře dopadlo a my dojeli v pořádku do Brna.

Tak za rok zase ahoj!

Mrně
fotografie z akce
..\..\fotogalerie\2005\zimni_expedice_krkonose_2005\index.html
« zpět

robert mahr © 2008