Kontakt: tkalbion@seznam.cz
dnes má svátek:


Česká tábornická unie
TÁBORNICKÝ KLUB ALBION


VÝPRAVY


Se Stopou po stopě (16.- 18.9. 2005)

Dne 16. září 2005 jsme se sešli na zastávce a čekali, až nám přijede autobus do Zbraslavce. Z autobusové zastávky jsme šli asi 1,5 km pěšky do “Údolí černého čápa”.
Po přivítání následovalo rozbíjení stanů(já, Lenka a Klára) a nošení dřeva na ohníček (Bobík a Skokec). Pak kluci rozdělali oheň a my se sešli, abychom si opekli špekáčky.
Ráno jsme se vzbudili později a tak jsme si vyslechli informace ke hře při snídani. Hra byla jednoduchá: jít sedmi cestami po fáborkách a na jejich konci najít vedoucího, který nám dá fyzicky či psychicky náročný úkol. Vyšli jsme na jedno stanoviště a pak jsme udělali okruh okolo tábořiště.

Úkoly byly různé: proběhnout branami z fáborků s 5-ti metrovou tyčí místo beranidla; poznat 20 zvířat; vyšplhat co nejvíckrát lano zavěšené na stromě (nejvíce 10-ti pokusy). Toto bratr zvládl 3x bez přírazu a pak o tom všichni mluvili. Další úkoly byly: dostat 2 kuličky v bludišti do panáčkových očí; šipkami nastřílet 30 bodů; jít podle azimutu; nastřílet vzduchovkou 30 bodů; postavit 8 šachových dam aby na sebe nemířily (nad tím si kluci lámali hlavu a po několika pokusech jsem to vyřešila a tak mě musel Bobík přiznat jako sestru); přestřelka papírovými koulemi s 2 vedoucími kryjícími se štíty; udělat 10 shybů, ale nikdo nesměl jít 2x; 100 přeskoků přes švihadlo a pak po 10 koníček, pozadu, po jedné,pak dvě vajíčka a dvojšvih; přetáhnout s lanem vedoucího; předat zprávu na 5 metrů. Za tyto úkoly jsme dostávali zlato (na jednom stanovišti max 1 kg). Po splnění úkolů jsme se vrátili do tábora, kde nás čekala Lenka s brgulem. Pak bylo chvíli volno a následovala další hra. Naplnit si krosny do váhy zlata, které jsme získali dopoledne. My měli 6,25 kg. Se zátěží jsme běhali po louce a házeli po sobě papírové koule. Při poslední hře bratr pocítil křeč v kyčli a utrhl si svalový úpon. Vedoucí mu pomohli dobelhat se do tábora a pak celý večer jen seděl a odpočíval. V táboře jsme si uvařili večeři a pak byl táborák a s ním scénky. Následovalo vyhodnocení: "A na prvním místě je s velkým odstupem Albion!!!!!!"

Pak jsme hráli Ruskou ruletu, ale jen s vajíčkem, ne s revolverem. Když jsme skončili hru, byla volná zábava a potom se šlo na kutě.
Ráno jsme se nasnídali, sbalili se a kluci s Klárou šli pomalu napřed. Já a Lenka jsme sbalily stany a došli ostatní. Autobusem jsme se vrátili zpět do Brna.

Lucka,,Skřítek“Z.
fotografie z akce

« zpět

robert mahr © 2008