Kontakt: tkalbion@seznam.cz
dnes má svátek:


Česká tábornická unie
TÁBORNICKÝ KLUB ALBION


VÝPRAVY


Zimní expedice Branná (27. 12. 2004 - 1. 1. 2005)

Někdy v půli listopadu se zrodil nápad uspořádat zimní expedici. Nebylo až tak snadné v takto pozdním termínu zajistit ubytování v některém z lyžařských středisek za „lidový peníz“, ale podařilo se. Tak 27.prosince odjíždí z brněnského nádraží část účastníků nultého ročníku zimní expedice do Branné. Turistickou ubytovnu, která se na nějaký čas měla stát našim domovem, jsme naštěstí našli docela snadno. Ubytovali jsme se , něco pojedli a kluci odešli na večerní lyžování.

Následující den šťastně dorazil i zbytek expedice. Sněhové podmínky byly dobré, dokonce i sedačková lanovka tu byla. Zdatnějším lyžařům se zdál svah příliš mírný a tak dojížděli dvě stanice vlakem do Petříkova. Kdo nelyžoval kochal se nádhernou zimní krajinou a také se vykoupal v termálních lázních ve Velkých Losinách. Hitem večerů se stala společenská hra „Dostihy“.

O Silvestrovské půlnoci se téměř všichni obyvatelé vesničky Branné sešli na náměstí a pouštěli rachejtle. Ani my jsme nemohli chybět. Po novoročních přípitcích, blahopřáních jak osobních, tak telefonických a SMS-kových jsme všichni uléhali s nadějemi, co nám ten nový rok pěkného přinese. Přejme si, abychom byli všichni zdraví a zase se na přelomu roku mohli společně sejít a něco pěkného si popřát.

fotografie z akce

« zpět

robert mahr © 2008