Kontakt: tkalbion@seznam.cz
dnes má svátek:


Česká tábornická unie
TÁBORNICKÝ KLUB ALBION


LETNÍ TÁBOR Heraltice - 05. - 18. 07. 2009

Úterý 07. 07. 2009 - Zpráva pro rodiče:
Tábor probíhá navzdory nepřízni počasí dle plánu a všichni jsme v naprostém pořádku a máme se báječně. Budeme se pokoušet na tomto místě postupně zveřejňovat aktuální fotografie z průběhu tábora, ale prosíme všechny rodiče o shovívavost a trpělivost - je zde špatný signál a v důsledku toho chodí e-mailová pošta s velkými obtížemi.
Děkujeme za pochopení a držte nám palce!
Středa 8. 7. 2009 - Zpráva pro rodiče:
V noci na dnešek nepřetržitě pršelo, ale od rána nám svítí sluníčko, takže máme všechny věci suché. Děti dnes byly na výletě a všichni jsou v pohodě a zdraví.Čtvrtek 9. 7. 2009 - Zpráva pro rodiče:
Z výletu jsme se vrátili v pořádku, odpoledne se všichni osprchovali v teplé vodě a zaznamenali jsme pouze jedno klíště. Večer byla táborová diskotéka a narozeninový oslavenec dostal hobla a malý dárek. Dnes dopoledne hrajeme hru "Zvěd" a odpoledne budeme hrát ve vesnici turnaj v míčových hrách se sousedním táborem. Pokud počasí dovolí, budeme večer opékat buřty.
Pátek 10. 7. 2009 - Zpráva pro rodiče:
Ve včerejším turnaji vybíjené jsme po urputném boji zvítězili. Opékání buřtíků jsme museli kvůli dešťové přeháňce odložit. Dnes dopoledne jsme hráli "leteckou bitvu" a odpoledne nás čeká "ošetřování zraněného pilota Regana". Dešťové přeháňky zvládáme v pohodě.
PS: Večer jsme konečně opekli buřty.Sobota 11. 7. 2009 - Zpráva pro rodiče:
V sobotu dopoledne byl sanitární den, všichni jsme se vysprchovali v teplé vodě a proběhl velký úklid celého tábora. Klíšťata jsou zatím jen dvě, děti jsou zdravé a všichni se moc těšíme na předpovídané teplé počasí.Neděle 12. 7. 2009 - Zpráva pro rodiče:
Dnes, protože je neděle, máme k obědu kuřecí řízek s bramborovou kaší a okurkovým salátem a protože se tábor již přehoupl do druhé poloviny a náš program začíná gradovat, nebudeme mít již tolik času rodiče každý den informovat. Pokud by byla nějaká mimořádná událost, tak se určitě ozveme.Pondělí 13. 7. 2009 - Zpráva pro rodiče:
Dnes jsme konečně pocítili tropické teploty. Bylo nám tak veliké horko, že jsme se odpoledne rozhodli, že se půjdeme někam vykoupat. Rybníků a rybníčků je v okolí poměrně dost, ale ne všechny jsou vhodné ke koupání. Nakonec jsme zvolili, na doporučení místních, rybník Steklý. Voda je v něm poměrně čistá, dno, tak jak to v rybnících většinou bývá - bahnité, ale hlavně je poměrně daleko od tábora. Osvěžující koupel si dopřáli téměř všichni.
Úterý 14. 7. 2009 - Zpráva pro rodiče:
Dopoledne jsme hráli v blízkém okolí tábora hru s vodou a odpoledne jsme se šli opět koupat. Tentokrát jsme zvolili rybník u Okříšek, protože koupaliště v Okříškách je zelené jako brčálník. Rybníček u Okříšek je maličký, poměrně čistý, dno je jen mírně bahnité a hlavně je docela blízko. K našemu překvapení však není příliš hluboký. K osvěžení a zahrání hry na krokodýla však bohatě stačil.
Středa 15. 7. 2009 - Zpráva pro rodiče:
Včerejší bouřky a přívalové deště nás vůbec nezasáhly. V táboře nespadla ani kapka. V noci jsme sice viděli na obloze létat blesky, ale ani hrom k nám nedolehl. Všichni jsme v pořádku, pouze někteří mají puchýře na patičkách. Dnes nás čeká exkurze do blízké vodárny a odpoledne budeme sbírat diamanty a možná i houby, protože těch je tu požehnaně.Čtvrtek 16. 7. 2009 - Zpráva pro rodiče:
Ráno hlásili ve zprávách, že v noci evakuovali tábor v Herolticích. To nejsme my, my jsme v pořádku. V noci sice pršelo, ale nijak mimořádně. Teď už svítí sluníčko a my se chystáme na výlet.« zpět
robert mahr © 2008